Forum Moje akwarium Strona Główna
Forum Moje akwarium Strona Główna Rejestracja FAQ Szukaj

Forum Moje akwarium Strona Główna » Obsada zbiorników » 400l obsada Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
 
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 16:38 Odpowiedz z cytatem
wwr
Rekin
Rekin
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 767
Skąd: LBN
wiem że są u mnie w zoologiku a co do ceny to niestety nie wiem bo strach mi patrzeć a nie ma co odkładać bo i tak wydam...(ale są naprawde ładne)

_________________
"It looks very very natural"
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 16:38
Reklama
 
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 23:08 Odpowiedz z cytatem
maksiu_ck
Ikra
Ikra
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 46
Co do skalrów dałbym ich wicej, kirysków rowniez to sa stade ryby, z raka bym zrezygnował bo bedzie CI ryby ganiał i pewnie nieraz jakąś upoluje. Jrewetek by nie wuszczał bo pewnie przy skalarach za czesto ich nie bedziesz widzec. Wolałbym kupić dla nie osobne akwarium.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 08:02 Odpowiedz z cytatem
skoti
Narybek
Narybek
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 107
Skąd: PIŁA
maksiu_ck napisał:
Co do skalrów dałbym ich wicej, kirysków rowniez to sa stade ryby, z raka bym zrezygnował bo bedzie CI ryby ganiał i pewnie nieraz jakąś upoluje. Jrewetek by nie wuszczał bo pewnie przy skalarach za czesto ich nie bedziesz widzec. Wolałbym kupić dla nie osobne akwarium.


niestety mna osobne akwa nie ma szans bo i tak bede musial zlikwidowac 25l jak nie bede mial na swiadectwie 4.5 sredniej a to bedzie niemozliwe Very Happy i tak dopuki sie nie pozbede ryb to nic nie bede robil Sad
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 15:18 Odpowiedz z cytatem
skoti
Narybek
Narybek
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 107
Skąd: PIŁA
no i znowu mam problemy z obsada w poprzednim akwa (400l)mialem jakies chorobsko i obsada zostala przetrzebiona Sad a co najgorsze akwa peklo naszczesnie poszla tylko wielko rysa i sie cale nie rozlalo n a mianowicie kupilem mowe akwa podobne rozmiarowo i jest tam ok 350l o obsada po chorobie jest nastepujaca

3 gurami
4 molki
5 zwawiki
6 danio
2 bojowniki’

3 pstre
2 spizowe
2 glonojady tych to mi najbardziej szkoda mialem ich ponad 10 i zostaly 2 i nadodatek jeden jest chory Sad
2 platydoraasy
2 kirysniki
2 cierniooczki
1 bocje

da sie cos zrobic z ta obsada
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 16:16 Odpowiedz z cytatem
wwr
Rekin
Rekin
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 767
Skąd: LBN
3 gurami - Azja temp 28*C
4 molki woda lekko słona Amaerka środkowa 24-28*C
5 zwawiki SA
6 danio 20-23*C - woda raczej stosunkowo chłodna
2 bojowniki Tajlandii, Wietnamu, Indii i Półwyspu Malajskiego. 27-28*C zaleca się harem 1+3
3 pstre SA 18-26oC
2 spizowe SA 18-26oC
2 glonojady - zakładam że zbrojnik niebieski 20 - 30*C SA
nadodatek jeden jest chory proponuje go odseparować/odizolować by nie zaraził innych podejżewasz jakąś chorobęQuestion
2 platydoraasy 24-30*C SA zbiornik o długości conajmniej 100cm
2 kirysniki 18-23*C SA
2 cierniooczki KUHLA?Question 24-26*C
1 bocja jaka zakładam że wspaniała Azja 24*C to ryba stadna...

więc z obsadą zachaczyłeś o 2 kontynenty jak dla mnie za dużo ryb ze strefy przydennej bardzo rozrzucony zakres temperatur (tak wiem żyją co nie znaczy że są to dla nich odpowiedznie warunki )w takim akwarium można naprawdę postarać się o fajny kawałek biotopu lub rybami o podobnych wymaganiach ja zawsze będe za biotopowymi akwariami postaraj sie jakoś tą obsadę do ładu doprowadzić....142

_________________
"It looks very very natural"
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 16:40 Odpowiedz z cytatem
fr33k
Mała ryba
Mała ryba
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 235
ja bym sie skupił na jednym biotopie np na azji Wink lub na ameryce południowej Wink zdecydowalbym się chyba na azje na Twoim miejscu Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 09:17 Odpowiedz z cytatem
skoti
Narybek
Narybek
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 107
Skąd: PIŁA
niechcem sie skupiac na jednym biotopie, a jesli chodz o temperature wszystkie ryby maja ja zblizona poza danio. pozostawie danio az same wygina, reszte obdsady nie zmienie tylko dokupie zwawikow nawet 30sztuk kiryski by bylo po ok5-6sztuk zbrojniki jak przezyja to zostana ale mysle nad innyni nieduzymi zbrojnikami tylko nie wiem jakie jak macie jakies propozycje to piszcie. cierniooczki i platydorasy praktycznie niewiduje raz kiedys jak zgasze swiatlo i zapale mala lampke to widze jak zeruja (dlatego zamiezam zalozyc oswietlenie nocne). bocja wspaniala (niestety nie znalazlem innych poza tygrysimi ale one sa agresywne wiec odpady)jest one tylko na chwile z powodu slimakow ale zastanawiam sie nad kupnem jeszcze 3 i pozostawinie ich w akwa. bojownikowi nie widze potrzeby aby kupywac wiecej samic i tak w akwarium widze sie moze raz dziennie
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 11:23 Odpowiedz z cytatem
wwr
Rekin
Rekin
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 767
Skąd: LBN
z bojownikami to samiczka 2 jest raczej potrzebna by ta 1 nie była zbytnio napastowana Smile a zrobisz jak bedziesz uważał....

danio raczej nie wuginą....ale jak masz męczyć ryby to lepiej je oddaj...

_________________
"It looks very very natural"
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 11:30 Odpowiedz z cytatem
fr33k
Mała ryba
Mała ryba
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 235
wwr myśle ze w takim dużym akwa samica znajdzie schronienie jednak zgadzam sie z Tobą i dodal bym jeszcze jedną a nawet dwie Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 14:21 Odpowiedz z cytatem
wwr
Rekin
Rekin
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 767
Skąd: LBN
no może i tak może i znajdzie schronienie ale tak z sentymentu do tych rybek zawsze zalecam harem

_________________
"It looks very very natural"
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 21:15 Odpowiedz z cytatem
skoti
Narybek
Narybek
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 107
Skąd: PIŁA
ja tez wszystkim polecem harem ale jak widze ze one na siebie uwagi nie zwracaja to uwazam ze bedzie to zbyteczne jakis czes temu mialem 4 samice ale pozostala tylko 1 (wstretne chorobsko Sad ) danio bedzie plywalo zle mu nie jest temperature mam w nocy 23*C a w dzien ok 25*C a pozatym ludzie danio bo fajnie zjadaja komary jak im jakiegos wrzuce Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 21:15
Reklama
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Moje akwarium  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Themes Database