Forum Moje akwarium Strona Główna
Forum Moje akwarium Strona Główna Rejestracja FAQ Szukaj

Forum Moje akwarium Strona Główna » Sprzęt/Projekty DIY » Dyfuzor do bimbrowni CO2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Dyfuzor do bimbrowni CO2 
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 16:17 Odpowiedz z cytatem
davids
Duża ryba
Duża ryba
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 656
Skąd: Zamość
Witam umieszczam tutaj poradnik jak wykonać dyfuzor do bimbrowni bez którego co2 nie jest wstanie dobrze sie rozpuścić w wodzie a wiec zaczynamy:

Dyfuzor z drewna lipowego:

Do zrobienia potrzeba-strzykawka średniej wielkości,wężyk akwarystyczny,miękkie drewno najlepiej lipowe,przyssawka.

1 Bierzemy strzykawkę i kawałek miękkiego drewna (lipowego) o okrągłym przekroju
2 Przecinamy strzykawke w połowie a do środka wciskamy drewienko o średnicy ok 1,5 cm
3 Z całej siły wciskamy krążek do środka strzykawki
4 Na strzykawkę naciągamy przyssawkę która przyczepi dyfuzor do ściany akwarium dyfuzorem do góry.
5 Wężyk przyczepiamy do bimbrowni za jakiś czas uzyskamy delikatna mgiełkę która szybko rozpuści sie w wodzie.

Drewno lipowe może być uzyskana np: z kija od szczotki lub od łyżki drewnianej.


Zdjęcie pobrane z allegro.pl

_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 16:17
Reklama
Dyfuzor CO2 
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 19:43 Odpowiedz z cytatem
bogdan
Nowy
Nowy
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: białystok
Witam ,miałem taki dyfuzorek ze strzykawki i drewienka lipowego ,ale po wielu przeczytanych artykulach o tematyce rozpuszczania CO2 w aqua doszedlem do wniosku że najefektywniejszym rozwiązaniem w tej tematyce jest doprowadzenie gazu bezpośrednio do wirnika głowicy filtra wewnętrznego.Wirnik idealnie rozbije nam i wydali doprowadzony gaz w postaci drobniutkiej prawie mgiełki,a przez to są małe straty gazu w atmosferę , a roślinki szybciej to wchłoną . Stosuję ten sposób już jakiś czas z bardzo dobrym wynikiem i nie zamienię go na żaden inny .Polecam wszystkim .

_________________
Paletki+ zdrowe ,ładne zielsko
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 20:46 Odpowiedz z cytatem
davids
Duża ryba
Duża ryba
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 656
Skąd: Zamość
No ja niewiem bo słyszałem i potwierdzam ze gdy podłączymy co2 do filtra to tlen rozbije nam co2 przekonałem się o tym bo sam trak robilem i przez dluszy czas nie widziałem efektów moze drobne ale gdy dowiedzałem sie o takim dyfuzorku to postanowiłem spróbować i juz po tygodniu widzałem efekty wczesniej niezaówazalne po tak krótkim czasie gdy miałem to przy filtrze więc niewiem jak z tym jest ale zamieściłem tu ten artykuł bo myslałem ze może sie przydac ja sam identyczny jak na fotce pośiadam i słuzy mi juz pare latek.

_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 17:51 Odpowiedz z cytatem
bogdan
Nowy
Nowy
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: białystok
Nie ma tu żadnej możliwośi ingerencji w rozbijanie CO2 przez tlen .Filtr wewnętrzny jest zanuzony w całości w akwarium ,więc nie ma możliwości zassania tlenu .Węzyk doprowadzający CO2 do filtra jest wpięty w górną część pokrywy wirnika i to wirnik rozdrabnia CO2 i wydala na zewnątrz rozbite już drobinki CO2 .Działa to znakomicie i daje znakomite efekty .

_________________
Paletki+ zdrowe ,ładne zielsko
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 17:56 Odpowiedz z cytatem
davids
Duża ryba
Duża ryba
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 656
Skąd: Zamość
Ja opisuje tylko swoje doświadczenia ale jak oriętowałem sie po stronach www to i oni wypowiadaja sie podobnie na te tematy ale chyba mnie zle zrozumiałes ja miałem namyśli filtry z napowietrzaczem a nie brzęczyk.

_________________

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 22:25 Odpowiedz z cytatem
Magdallenah
Ikra
Ikra
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 48
Skąd: Kraków
mam pytanie czy dyfuzor ma lecieć do góry

_________________
Witamy!ExclamationExclamation
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 23:05 Odpowiedz z cytatem
wwr
Rekin
Rekin
Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 767
Skąd: LBN
myslę że to aż tak wielkiego znacznia nie ma...ale wiekszość dyfuzorów jednak jest skierowana wylotem do góry..nawet te pikne aqua art`u

jakby nad dyfuzorem zmontować jeszcze dzwon można jeszcze dokładniej wykorzystać CO2 co wy na to?

_________________
"It looks very very natural"
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
 
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 23:05
Reklama
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Moje akwarium  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Themes Database